Cadillac Escalade

Karoseria

Niezależnie od generacji, każdy Escalade niemal krzyczało każdemu dookoła, że wjeżdża na rejon. Nowe dziecko Lincolna to nic innego kolejna, unowocześniona wizja masywnego i krzykliwego SUVa. 22-calowe felgi muszą więc być w tym samochodzie standardem, mniejsze po prostu nie sprostałyby wymaganiom. Wykończenie jest zależne od zaznaczonej przez nas wersji, a do wyboru mamy Sport, Luxury, Premium Luxury i Platinum.

Wnętrze

Nowy Escalade będzie pierwszym samochodem wyposażonym w zakrzywione wyświetlacze OLED. Będzie ich w sumie trzy – 7.2-calowy informacyjny po lewej stronie od kierownicy, 14.2-calowy, zakrzywiony, centralnie przed kierowcą i 16.9-calowy Infotainment na konsoli środkowej. Za system audio odpowiadać będzie firma AKG.

Moc

Gabaryt

Nowy Escalade oferuje jeszcze więcej miejsca dla pasażerów i ich bagaży. Nowa budowa podwozia zwiększyła znacznie wewnętrzną przestrzeń pasażerską – między innymi o 886mm dodatkowego miejsca na nogi w trzecim rzędzie. Pojemność przestrzeni ładunkowej wzrosła aż o 68%. Dzięki temu mamy 722 litrów w wersji standardowej.

Technologia

Na wyposażeniu podstawowym nowego Escalade’a będzie  Super Cruise system, czyli nic innego jak system pozwalający na „samodzielne” prowadzenie się auta po jednym pasie. Co, jeżeli chcemy zmienić pas bez szczególnej ingerencji w automatykę? Wystarczy włączyć odpowiedni kierunkowskaz, a samochód bezpiecznie zmieni pas za nas.