McLaren 765LT

Karoseria

Aerodynamika. Karbon. Technologia. Te trzy rzeczowniki przyświecały inżynierom z Woking podczas tworzenia McLarena 765LT. Jako baza posłużył znany już wszystkim model 720S, którego rozciągnięto zarówno wzdłuż, jak i wszerz. Do tego znacznie poprawiono aerodynamikę przez co docisk zwiększył się o 25%, a wszechobecny na zewnątrz karbon przyczynił się do redukcji wagi samochodu o całe 80kg.

Wnętrze

Środek jak przystało na McLarena jest bardzo minimalistyczny. Ogromna ilość Alcantary i karbonu, a wszystko to zwieńczają opcjonalne kubełkowe fotele z Senny. Każdy z klientów ma do wyboru osiem specjalnych tematów kolorystycznych „By McLaren”.

Moc

Naj

Mike Flewitt, CEO McLaren Automotive opisuje nowego 765LT jako „Najbardziej dopracowany i ekscytujący model LT, jaki kiedykolwiek stworzono w McLaren Automotive. Niesamowita wydajność i bardzo duży poziom zaangażowania kierowcy są wynikiem setek szczegółowych działań inżynieryjnych, podjętych w celu zapewnienia możliwie najczystszego połączenia między kierowcą, a samochodem”.

Nie dla każdego

Najnowszy McLaren 765LT będzie limitowany do… 765 sztuk. Klienci chcący zamówić jeden z egzemplarzy powinni się spieszyć, ponieważ popyt może zdecydowanie przewyższyć podaż, a ceny samochodów z rynku wtórnego mogą być wyższe niż te pierwotne.