Mercedes-Benz S Class Coupé

Karoseria

Są zjawiska, za którymi podąża się bez wahania. Klasa S Coupé cieszy się tak urzekającą sympatią i uznaniem, że może uchodzić za auto o wielkiej charyzmie.

Atletyczne kształty i linie nie pozostawiają żadnych wątpliwości co do jej bezkompromisowej siły przebicia. Klasa S Coupé reprezentuje jednak o wiele za wysoki poziom, aby wyróżniać się jedynie swoją mocą. To, czym zachwyca, to przede wszystkim prostota i atrakcyjność – imponujący wdzięk, który za każdym razem wywołuje uśmiech na twarzy.

Wnętrze

Czas na refleksję. Klasa S Coupé prowadzi kierowcę w pierwszej kolejności do samego siebie. Wyjątkowe wnętrze odzwierciedla wielkie idee designerskie i oficjalnie zaprasza do zjednoczenia się z samochodem.

Dzięki harmonijnie skomponowanym materiałom i barwom innowacyjne wnętrze prezentuje się niczym z jednej bryły. Wysokiej jakości wykonanie oraz szlachetne powierzchnie nadają mu manufakturowy charakter i są rozkoszą dla wszystkich zmysłów.

Reliefowy kształt deski rozdzielczej jest wyrazem wysokich ambicji designerskich nowej Klasy S Coupé i rezultatem ambitnych prac konstrukcyjnych. Stanowi ona staranne połączenie kilku elementów, jednak sprawia wrażenie organicznej całości. Jest to możliwe dzięki zgraniu precyzyjnej techniki produkcyjnej, szlachetnych materiałów i najwyższego kunsztu rzemieślniczego.

Trójwymiarowy układ deski rozdzielczej akcentują wielkopowierzchniowe drewniane elementy ozdobne, rozciągające sie od drzwi do drzwi i tworzące jednocześnie ramę innowacyjnego wyświetlacza, który zdaje się unosić w przestrzeni. Efekt ten wzmacniają biegnący dookoła cieniowany pas oraz nastrojowe oświetlenie wnętrza Ambiente.

Układ jezdny

Samochody wyczynowe AMG

Marka Mercedes-AMG nie tylko buduje samochody wyczynowe i auta sportowe; Mercedes-AMG to również obietnica: obietnica, że idziemy zawsze o krok dalej, realizując możliwe technicznie rozwiązania w niezrównany sposób. Tak powstają niezwykłe samochody dla niezwykłych ludzi. Witamy w świecie Mercedes-AMG.

W Klasie S Coupé oferujemy modele Mercedes-AMG S 63 i Mercedes-AMG S 63 4MATIC.

Driving Performance. Autentyczna dynamika jazdy dzięki typowym genom AMG

Silniki bi-turbo w samochodach wyczynowych każdą letnią przejażdżkę uszlachetniają wybitnymi osiągami. A najlepsze jest to, że dzięki zastosowaniu doskonałych, wysokowydajnych technologii, uzyskujemy najwyższe osiągi przy oszczędnym zużyciu paliwa. W trosce o środowisko.

W modelu Mercedes-AMG S 63 pracuje 5,5-litrowy silnik V8 bi-turbo AMG ‒ jeden z najmocniejszych produkowanych seryjnie silników V8 bi-turbo na świecie. Najważniejsze zalety techniczne w skrócie:

  • 7-stopniowa sportowa skrzynia biegów MCT SPEEDSHIFT AMG
  • Sportowy parametryczny układ kierowniczy AMG
  • Sportowy układ jezdny AMG na bazie AIRMATIC (dla Mercedes-AMG S 63 4MATIC)
  • Sportowy układ jezdny AMG na bazie MAGIC BODY CONTROL z funkcją przechyłu na zakrętach (dla Mercedes-AMG S 63)
  • Sportowy układ wydechowy AMG
  • Wysokowydajny układ hamulcowy AMG z zespolonymi tarczami hamulcowymi