Mercedes-Benz GLS

Karoseria

Mercedes-Benz GLS potrafi zdominować swoje otoczenie dokładnie tak, jak robią to niektórzy swoją osobowością. Jego wyraziste kształty i linie pociągnięte wzdłuż charakternej sylwetki emanują czystą prezencją, uwypuklają jego elegancję oraz wysoką jakość każdego z wykorzystanych przy tworzeniu tego SUVa materiałów.

Wnętrze

Odpowiednio dobrane kolory wnętrza wzmacniają w pasażerach nowego modelu GLS poczucie luksusu i komfortu. Do wyboru są tak zachwycające już samą nazwą wykończenia jak beż imbirowy, szarość kryształu, brąz espresso, brąz siodłowy oraz czerń. Wisienką na torcie jest wysublimowane wykończenie z dbałością o detale.

Bezpieczeństwo

W drodze do bezwypadkowej jazdy, Mercedes-Benz ponad dziesięć lat pracował nad systemem, który umożliwi jak najbezpieczniejsze poruszanie się po drogach. W dzisiejszych czasach nowy wymiar prowadzenia samochodu tworzy system Mercedes-Benz Intelligent Drive. Dzięki sieciowemu połączeniu systemów wspomagania, które analizują złożone sytuacje, komputer sprawnie rozpoznaje i zapobiega niebezpiecznym sytuacjom na drodze.

Komfort

Nowy Mercedes-Benz GLS redefiniuje pojęcie komfortu. Zarówno podczas jazdy po asfalcie, jak i w terenie. Wszystko to dzięki pakietowi AIRMATIC z pneumatycznym zawieszeniem i adaptacyjnym systemem amortyzacji ADS PLUS. System ten w zależności od aktualnej sytuacji dynamicznej dostosowuje działanie każdego z kół osobno. Można go również bezstopniowo regulować – bardziej komfortowo, lub sportowo.

Skrzynia biegów 9G-TRONIC

Automatyczna skrzynia biegów z dziewięcioma biegami do jazdy w przód zapewnia kierowcy swą wydajność, komfort oraz dynamikę na całkowicie nowym poziomie. Głównymi jej zaletami jest szybkie przełączanie między biegami oraz łagodna zmiana. Dzięki temu obok niezmiennie dobrych osiągów, 9G-TRONIC przyczynia się do polepszenia komfortu jazdy i obniżenia zużycia paliwa.